Menu

Soutěžili jsme v Třebíči

a byli jsme PRVNÍ!!!!!

Přehlídka českého strakatého skotu byla pořádána při příležitosti oslav výročí založení VOŠ a SOŠ v Třebíči.  Škola a Chovatelské družstvo Impuls vyhlásili čtvrtek Dnem skotu.

 

Naši žáci se na tento den chystali už čtrnáct dní dopředu, kdy předváděná zvířata intenzivně připravovali na vlastní prezentaci, stříhali, umývali, vodili, připravovali si choreografii na vybranou hudbu. Po náročných a pečlivých přípravách přišel den D a přišlo na řadu ukázat své schopnosti, dovednosti a co v nás je!

Tým našich čtyř nejzkušenějších a nejlepších kravařů ukázal, co Lanškroun dokáže a předvedl své skvělé “vystoupení”. V kruhu studenti chodili s krásnými kusy českého strakatého skotu po otci Ramon. Dne skotu se dohromady účastnilo šest týmu ze středních škol z různých koutů ČR (Humpolec, Pozďatín, Kostelec nad Orlicí, Bystřice nad Pernštejnem, místní Třebíč a na konec my z Lanškrouna).

Z hlasování veřejnosti jsme si odnesli krásné první místo a podle odborné poroty složené ze zástupců zahraničních hodnotitelů ze zemí, které spolupracují s CHD Impuls (Holandsko, Rakousko, Německo, Itálie a Slovensko), jsme byli druzí nejlepší.

O zážitky se s námi podělila studentka Natálie Dusilová v následujícím článku. Třebíč_2022