Menu

Czech Republic_visit

Název projektu

Let´s Explore Our Natural Treasure

Program


Článek obsahuje pouze názor autora projektu. NA a Komise nenesou odpovědnost za jakékoli případné použití informací v něm obsažených.

This publication [communication] reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.


Schůzka

září 2018, Czech Republic


Krásy národních parků

Projekt Let´s Explore Our Natural Treasure se přehoupl do své druhé poloviny. Po návštěvě národních parků na Sicílii a v Norsku nadešel čas ochutnat něco z našich přírodních krás. Italští a norští hosté nás navštívili v posledním říjnovém týdnu 2018.

Po oficiálním uvítání na zemědělské škole a lanškrounské radnici následovaly dva náročnější dny, které studenti a učitelé trávili v Krkonošském národním parku a Adršpašsko- teplický skalách. Během tohoto malého dobrodružství zkoumali faunu a flóru přímo v terénu, pořizovali fotografie a získávali informace potřebné pro závěrečné produkty projektu. Těmi byly Power pointové prezentace a Průvodce národními parky zúčastněných zemí.

Ti nejstatečnější zvládli výstup na Sněžku, ti, co nejsou fanoušky horských túr, využili pohodlí lanovky. V Adršpachu pak hosté i naši studenti obdivovali skalní útvary, které jsou významné svou ojedinělostí a výjimečností. Po návratu z náročného, ale krásného výletu, kdy nám přálo i počasí, jsme pracovali na finálních výstupech projektu.

Závěrečné dny byly věnovány návštěvě UNESCEM chráněné Litomyšle a poslední pomyslná tečka patřila výletu do Neratova a na Zemskou bránu. Podzimní slunečné počasí umocnilo krásu tohoto půvabného koutu našeho kraje a tajemnost kostela v Neratově se stala krásným závěrem posledního společného týdnu našich žáků a jejich nových přátel z Norska a Sicílie.

Mgr. Radmila Janoušková