Menu

Matematická soutěž

Věřte, nevěřte, dobrovolně se přihlásilo 50 studentů, kteří si chtěli nad rámec výuky matematiky zkusit řešit trošku jiné úlohy.

V pátek 28. 2. 2020 jsme se po roce opět sešli u řešení logickomatematických, nebo snad matematickologických příkladů? Logicky řečeno: Není nebo jako ,nebo. Uspořádali jsme totiž další ročník matematické soutěže.

Školní kolo proběhlo od 8.00 do 10.00 hodin v učebnách školy.

Studenti byli úspěšní, výsledky ale zveřejníme až ve čtvrtek 5. 3. 2020.

 

2019

VELKÝ ÚSPĚCH NAŠICH MATEMATIKŮ V OBLASTNÍM KOLE!

V úterý 26. března 2019 byli naši studenti počítat v oblastním kole regionální matematické soutěže.  Nejprve se zúčastnili školního kola 22. února 2019, kde dosáhli pěkných umístění. Za měsíc reprezentovali školu na tradiční matematické soutěži v Ústí nad Orlicí.


 

Do školního kola 2019 soutěže se přihlásilo 45 žáků školy.

Učivo matematiky bylo v soutěžních úlohách obohaceno o zajímavé logické úlohy. Studenti na prvních třech místech v každé kategorii byli odměněni velmi pěknými cenami. Matematické polštářky (pro vstřebávání vědomostí v době spánku), penál s důležitými vzorci, či bloky pro další procvičování matematických příkladů byly přijaty vítězi  s humorem.

Všichni zúčastnění potom dostali zajímavou odměnu – na jednu hodinu předplacené 3 bowlingové dráhy. To bylo pro všechny velké a samozřejmě příjemné překvapení.

Pěkné ceny včetně občerstvení byly hrazeny z fondu SRPŠ. Děkujeme.

A matematické klání mělo pokračování v oblastním kole, které se konalo na Střední škole automobilní v Ústí nad Orlicí. Vyslali jsme počítat osm úspěšných řešitelů z kola školního.

Naši matematičtí reprezentanti v soutěži středních odborných škol obsadili pěkná místa. Nejlepšího umístění dosáhla Markéta Fialová, která v kategorii 1. ročníků (41 soutěžících) obsadila krásné 2. místo. Hezké 27. místo v této kategorii vysoutěžila i Karolína Bartáková. Ve velké konkurenci škol zejména technického a ekonomického zaměření uspěli také studenti 2. ročníku (34 soutěžících) Josef Jahn 5. místo a Veronika Brunclíková 19. místo. Také třeťáci (41 soutěžících) nám udělali velkou radost. Hanka Hladíková obsadila 5. místo a Jirka Pávek byl dvanáctý. Krásného výsledku dosáhly také čtvrťačky (21 soutěžících) Lenka Hlávková 7. místo a Jana Zajícová 12. místo.

No není to paráda? V konkurenci 27 škol – velký úspěch.

Blahopřejeme k pěkným výsledkům a přejeme hodně matematických nápadů v dalším studiu.

My všichni ze zemědělky