Menu

Domov mládeže

Domov mládeže poskytuje žákům SZeŠ ubytování, výchovně vzdělávací činnost navazující na výchovně vzdělávací činnost školy. Domov mládeže vytváří vhodné podmínky pro studium a pro využití volného času. O výchovu a bezproblémový chod DM pečuje šest pedagogických pracovníků a pět provozních zaměstnanců.

Kde nás najdete: DM se nachází na okraji města u výpadové silnice na Českou Třebovou a Svitavy. Jedná se o pětipodlažní budovu, která prošla v uplynulých třech letech celkovou rekonstrukcí ( za čerpací stanicí Agrochem ). GPS: 49°54’20.899″N, 16°35’53.937″E  ukázat na mapě.

Cena za ubytování na DM činí za měsíc 1 250,- Kč.
Ubytovací kapacita je 184 lůžek.

Vždy na začátku roku jsou ubytovaní žáci seznámeni s Vnitřním řádem DM, který musí dodržovat. Přijetí na DM je nenárokové, každý žák si podá přihlášku k ubytování nejpozději k 31.7. Tato přihláška platí vždy jeden rok. Žáci jsou rozděleni do jednotlivých výchovných skupin podle ročníků. Složení výchovných skupin je na bázi neformálního charakteru. Ubytování je hotelového typu v třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Součástí každého podlaží je vybavená kuchyňka s klubovnou, které jsou plně k dispozici našim žákům. Dále mají ubytovaní žáci možnost využít dvě učebny vybavené PC s připojením k internetu a také mají možnost připojení s vlastním PC k internetu přes wifi.

Domov mládeže umožňuje ubytovaným žákům 1x za čtrnáct dní zůstávat na DM i o víkendu. Žák nic nedoplácí, cena je zahrnuta v měsíční platbě!

Na Domově mládeže fungují zájmové kroužky, kterými se snažíme žákům nabídnout různé volnočasové aktivity. Je to kroužek keramický, lukostřelecký, ICT, fotografický, výtvarný, vaření a další. Mimo tyto pravidelné aktivity pořádáme zájezdy např. do krytého plaveckého bazénu, lanového centra apod.

Domov mládeže v rámci doplňkové činnosti, v době nepřítomnosti žáků ( prázdniny, svátky, víkendy ), poskytuje ubytování veřejnosti.

Cena za ubytování pro cizí zájemce je od 180,- Kč za noc. Bližší informace na telefonu.

 

Přihláška na DM  —  Formulář přihlášky k ubytování na domově mládeže

Vnitřní řád domova mládeže — platný pro aktuální školní rok

 

Kontakty na DM

Poštou Telefonem E – mailem
Domov mládeže
Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun
Nádražní 922
563 22 Lanškroun
465 324 898 melnyk@szes-la.cz
(vedoucí domova mládeže)
dm@szes-la.cz

 

Zaměstnanci Domova mládeže
Vedoucí vychovatel Bc. Melnyk Bohdan
Vychovatelé Maixnerová Blanka, Šimková Kateřina, Pekařová Ivana, Martínková Marie, Vaníčková Miluše
Vrátné Malá Renata, Marková Hana
Uklizečky Jašniaková Iveta, Pončochářová Blažena
Údržbář Maco Ivan

 

Několik obrázků ze společných prostor domova mládeže