Vyhledávač

Načítání

MENU

Fotogalerie 2009-2010

 


8. květen 2010   Den školy, jezdecké závody O Hliněný pohár, festival řemesel

Májové jezdecké závody v Lanškrouně mají již dlouholetou tradici. Letos se konal již 30. ročník.  Před několika lety se přidal ve stejném termínu ještě Den školy (letos 11. ročník) - tedy akce, při níž se sejdou příznivci a přátele školy, zájemci o studium, studenti i bývalí absolventi a mají možnost seznámit se se současným vybavením a rozvojem školy, vyměnit názory mezi sebou a současnými zaměstnanci školy apod. Široká veřejnost přichází také jen tak - s dětmi na koníčky ... Navíc se v letošním roce akce rozrostla ve spolupráci s Agrovenkovem o 1. ročník Festivalu řemesel a to vše v roce, v němž škola slaví již 65 let své existence. Galerie tak dokumentuje atmosféru, která v sobotu v prostorách školy panovala ...

 


26. dubna 2010   Pobyt lotyšských studentů v Lanškrouně

Tento týden pobývají na naší škole studenti z lotyšské Jelgavy. Jelgavas Spidolas Gymnasium spolu se SZeŠ Lanškroun spolupracují na jazykovém projektu mapující hovorový jazyk současné mládeže, který převádí do česko - německo - lotyšského slovníku. Součástí projektu jsou i vzájemné výměnné pobyty na obou školách.

 


6. dubna 2010   Maturitní zkoušky 2010

 

Školní rok se opět nachýlil a máme tu období maturit. Ve všech čtvrtých ročnících na naší škole byly zahájeny maturity písemnou zkouškou z jazyka českého a to hned po velikonocích. První příspěvek do maturitní galerie je tedy právě z této akce:

 


12. únor 2010   Maturitní ples 4.A

 

A to byl pro letošek poslední maturitní ples - odehrál se také v Žichlínku v pátek 12. února 2010. Studenty ošerpovala třídní Miluše Klížová a zástupce ředitele Josef Coufal. Protože celou fotodokumentaci dělal jeden člověk - je těch foteček raději trochu víc :).
A aby se to nezdálo nepřehledné - přidal jsem zvláštní galerii maturantek a maturantů ve slavnostním s šerpou ...

 


11. únor 2010   Pitva - svaly a šlachy

Studenti 1. ročníku veterinářství se učí v anatomii z čeho se skládá a jak funguje živočišné tělo. Obrázky v knihách jsou názorné, ale jak se v tom vyznat, když v relálu je to tak nepřehledné ...

 


5. únor 2010   Maturitní ples 4.B

Druhé v pořadí maturitních plesů byly studentky 4.B oboru agropodnikání, které svůj ples uspořádaly v kulturním zařízení v Žichlínku též v pátek 5.2. 2010. Slavnostní šerpování zajistily třídní učitelky Martina Dolečková a Daniela Pravdová, za vedení školy pak zástupce ředitele Josef Coufal.

 


29. leden 2010   Slavnostní přestřižení pásky rekonstrukce školy

V pátek 29. ledna byly pololetní prázdniny, a tak se sešli ve škole zástupci firem a osoby zainteresované do nedávno dokončené rekonstrukce školních budov, zahrnující výměnu všech oken a zateplení pláště budov. Tento projekt financovaný z větší části z evropských dotací významně přispěl k energetickým úsporám i proměně vnějšího vzhledu školy. Několik fotografií dokumentujících průběh stavby a její výslednou podobu.

 


23. leden 2010   Den otevřených dveří SZeŠ

Několik fotografií zachycujících převážně vystoupení pro návštěvníky na kryté jízdárně.

 


22. leden 2010   Maturitní ples 4.C

Studenti čtvrtého ročníku oboru podnikání a služby zahájili letošní školní maturitmě plesovou sezónu ve společenském domě v Lanškrouně v pátek 22.1. 2010. Dekorování maturantů se ujala třídní učitelka Martina Tomková a zástupkyně ředitele Lenka Tejklová.

 


11. prosinec 2009   Volejbalový turnaj

Letos uspořádala SZeŠ Lanškroun jiľ patnáctý ročník tradičního (po)Mikulášského turnaje ve volejbale smíšených družstev škol lanškrounska.

 


5. prosinec 2009   Prohlídka učeben školy během dne otevřených dveří

Již zradiční termín pro den otevřených dveří na SZeŠ poskytl návštěvníkům možnost nahlédnout do učeben, laboratoří, tělovýchovných i jízdárenských prostor, seznámit se s možnostmi a způsoby výuky, konzultovat své dotazy s učiteli i stávajícími studenty školy ...

 


12. listopad 2009   Praxe - orba s koněm

Jenom krátká ukázka histricky tradičních metod obdělávání půdy.

 


11. listopad 2009   Stužkovací večírek třídy 4.C

Také studenti 4.C si začínají uvědomovat blížící se maturitní zkoušky ...

 


15. říjen 2009   Stužkovací večírek třídy 4.B

V podzimním čase si studenti 4. ročníků připomenou nadcházející závěr svých středoškolských studií a slibují si "hory doly" a aby si to ještě ráno pamatolali ověnčí se veselými stužkami ...

 


duben - září 2009   Projekt Rozvoje škol v rámci programu Finanční mechanismy EHP/ Norska:

"Interaktivní tabule a internet - moderní prostředky výuky jazyka"

partneři –  Česká republika (Lanškroun) a Island (Akureyri)
cíl –          výuka angličtiny prostřednictvím moderních technologií 
produkt –  tvorba výukových materiálů pro studium angličtiny
další aktivity: práce v prostředí Blackboard, komunikace prostřednictvím e-mailů, Facebooku, Skypu atd. výměna studentů

Galerie dokumentují několik fází projektu:
duben 2009   přípravná návštěva islandských partnerů
září 2009       pobyt českých studentů na Islandu
říjen 2009      pobyt islandských studentů v ČR - výlet do Litomyšle, rozlučkové posezení ve škole

 


1. září 2009   Zahájení školního roku 2009/2010

Tradiční přivítání studentů prvních ročníků v kulturní místnosti školy.