Vyhledávač

Načítání

MENU

Fotogalerie 2011-2012

 


podzim 2011 – léto 2012  – stavební práce v areálu školy

Po demolici starých chátrajících a nevyužívaných stájí v létě 2011 započala výstavba nové moderní stáje, která je součástí "Veterinárně zemědělského centra Lanškroun".

Několik pohledů na staveniště nové moderní stáje v areálu školy

Další fáze budování Veterinárně zemědělského centra Lanškroun

Další fáze budování Veterinárně zemědělského centra Lanškroun

Dokončovací fáze budování Veterinárně zemědělského centra Lanškroun

 


4. červen 2012 –  Obměna stáda krav

Výstavba nové moderní stáje, která je součástí "Veterinárně zemědělského centra Lanškroun", je ve stadiu dokončovacích prací. V souvislosti s jejím obsazením došlo k obměně stáda krav na školním hospodářství a galerie dokumentuje vyskladnění krav na školní pastvinu, kde se kravkám zjevně líbilo po dlouhé cestě kamionem a měli zjevnou radost z volného pohybu ...

 


5. květen 2012 – Den školy , Několik dalších fotografií

Den školy je již tradiční májová akce naší školy. Každoročně přiláká mnoho návštěvníků, kteří se mohou těšit na pestrý program. Letos o to více, neboť ve škole se v těchto dnech dokončují mnohamilionové investice do výstavby veterinární kliniky a nové velkokapacitní stáje pro skot. Nový je také výběh pro kozy a ovce. Tradiční součástí jsou i závody v parkurovém ježdění „ O hliněný pohár", které se letos konaly už po dvaatřicáté. Dalšími o něco mladšími součástmi akce jsou 3. ročník festivalu řemesel a 2. ročník soutěže pasteveckých ovčáckých psů.
Den zemědělské školy se koná ve spolupráci se Sportovním jezdeckým klubem SZeŠ, firmou Agrovenkov o.p.s. a za podpory Pardubického kraje. A tak nebylo divu, že letošní program i velké investice do školy přijel obhlédnout také sám hejtman Radko Martínek.

 


MATURITA 2012

26. – 27. duben 2012

Praktická zkouška 4.C  – letošní maturity zahájili již v dubnu studenti oboru Podnikání a služby praktickou zkouškou.

5. červen 2012

A jarní termín byl zakončen slavnostním předáním maturitních vysvědčení dne 5. června 2012 na lanškrounském zámku.

 

 

 


únor 2012

Únor byl letos ve znamení maturitních plesů. Všechny tři plesy se konaly v kulturním domě v Lanškrouně.
První  byli studenti 4.C oboru ekonomika a podnikání, které svůj ples uspořádali v pátek 10.2. 2012. Slavnostní šerpování zajistil třídní učitel Pavel Studený, za vedení školy pak zaskočila Lenka Tejklová.
Druhý ples v pořadí patřil také v pátek 17. 2. 2012 třídě 4.A oboru agropodnikání. Slavnostní šerpování provedla třídní učitelka Drahuše Tkačíková, za vedení školy pak ředitel David Hruška.
Poslední letošní maturitní ples se odehrál opět v pátek 24. 2. 2012 v režii třídy 4.B oboru agropodnikání (směr - chov koní). Šerpování maturantek se ujaly třídní učitelky Lenka Chrobáková a Milena Bártová, asistoval jim pan ředitel David Hruška.

Přehled fotografií ze všech plesů:

10. 2. 2012 – Maturitní ples 4.C

17. 2. 2012 – Maturitní ples 4.A

24. 2. 2012 – Maturitní ples 4.B

 


21. prosinec 2011 – vánoční divadlo

Na 21. prosince 2011 připravil pan učitel Studený se studentským spolkem Omil 11 pro ostatní studemty školy divadelní představení z autorské dílny Smoljak – Cimrman – Svěrák DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU.
Představení bylo provedeno ve dvou provedeních - z důvodu kapacity sálu. Z obou představení byla vytvořena galerie fotografií. Pokud by se někomu zdálo, že jsem fotil diváky více než učínkující - je to jen dojem, nicméně z tváří diváků je zřejmý úspěch představení ...

 


14. prosinec 2011 - regionální soutěž v německé konverzeci

Střední škola zemědělská a veterinární v Lanškrouně je již dlouhých osm let pořadatelkou regionální soutěže v německé konverzaci. Klání je určeno žákům středních odborných škol. Němčinářů prý ubývá, ale ti, co se rozhodli německý jazyk studovat, předvedli, že jim snaha a chuť do práce nechybí. Atmosféru soutěže dokládá následující fotogalerie.

 


srpen 2011 – stavební práce v areálu školy

V průběhu letošních prázdnin došlo ke dvěma významným stavebním aktivitám v areálu školy. Na školním statku proběhla demolice starých chátrajících a nevyužívaných stájí (po níž bude následovat výstavba nové stáje) a na staré budově školy byla kompletně zrekonstruována střecha.